Derbi i basketbollit luhet në "Karagaç", Peja përballë Prishtinës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Derbi i basketbollit luhet në “Karagaç”, Peja përballë Prishtinës

NULL NULL
12.02.2023 10:30
Basketboll

Sot me fillim prej orës 17:00 në palestrën “Karagaçi”, do të luhet ndeshja “El Clasico” e basketbollit kosovar.

Përballë do të jenë Peja dhe Sigal Prishtina, e cila është e vlefshme për javën e 22-të të Prince Caffe Superligës.

Pejanët kanë 14 fitore e shtatë humbje deri më tani, ndërsa ekipi nga kryeqyteti i ka16 fitore e pesë humbje.

Kurse nga ora 19:00, në qytetin e Suharekës, skuadra e Golden Eagle Ylli do të përballet me Rahovecin.

Kampioni në fuqi numëronë 16 fitore e pesë humbje, kurse Vreshtarët kanë dy fitore e 19 humbje/ Klankosova.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.