Deputetja e PDK-së i drejtohet Kurtit dhe Vitisë: A nuk patët kohë këto vendime t’i merrni më herët?

Deputetja e PDK-së i drejtohet Kurtit dhe Vitisë: A nuk patët kohë këto vendime t’i merrni më herët?

4 muaj më parë

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës Ariana Musliu-Shoshi ka kritikuar kryeministrin në detyrë Albin Kurti si dhe ministrin në detyrë të Shëndetësisë Arben Vitia, për vendimin e sotëm që mori qeveria për lirimin e masave anti-Covid në fazën e tretë.

Musliu-Shoshi, tha se këta të dy duhej që këtë vendim ta merrnin ditën e djeshme ose të premten, për arsyen se si ka mundësi që çerdhet dhe kopshtet të përgatiten kaq shpejtë për të filluar puna e tyre ditën e nesërme.

Shkrimi i plotë: