Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Deputetja britanike: Militantët serbë të armatosur minojnë stabilitetin e Kosovës

NULL NULL
26.05.2023 22:07
Kearns

Kryetarja e Komisionit për Politikë të Jashtme në Parlamentit të Britanisë së Madhe Alicia Kearns, ka folur rreth zhvillimeve të sotme në veri të Kosovës.

Ajo i doli në mbështetje kryetarëve të zgjedhur madje duke i kritikuar deklarimet e faktorit ndërkombëtar.

Kearns tha se militantët e armatosur serbë vazhdojnë që ta minojnë stabilitetin e Kosovës.

Sot në tri komunat, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zubin Potok, një numër i serbëve u përpoqen që të ndalojnë kryetarët e zgjedhur të këtyre komunave në zgjedhjet e 23 prillit që të shkonin në vendet e tyre të punës.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.