Deputeti i Nisma: Seanca e sotme është mocion për Qeverinë, problemi është Lista Serbe - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Deputeti i Nisma: Seanca e sotme është mocion për Qeverinë, problemi është Lista Serbe

NULL NULL
05/09/2018

Deputeti i Nisma, Zafir Berisha, ka thënë se problemi që nuk po nisë seanca e thirrur është te partneri i koalicionit qeverisës – Lista Serbe.

“Lista Serbe vazhdon të jetë e ndikuar nga Beogradi dhe prolongimi i ekipit për bisedime me Serbinë është duke u bërë nga Lista Serbe”, ka thënë Berisha, njofton Klan Kosova.

“Ne jemi të gatshëm të jemi pjesë e seancës edhe të opozitës sepse për territorin duhet të diskutohet në Kuvend. Aktualisht në pyetje është veç Lista Serbe, kurse partitë e mazhorancës janë dakord. E keqja është që nuk ka ndonjë kërkesë konkrete nga Lista Serbe”.

“Janë të ndikuar qartas nga Vuçiq. Ne natyrisht presim t’i kemi 61 vota. Seanca është një mocion për këtë qeveri. Ftojmë për opozitën që të vijnë sepse ne do të shkojmë në seancën e thirrur nga ta”.