Dënohet KB Peja, dy ndeshje pa shikues dhe 7 mijë euro gjobë (DOKUMENT) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dënohet KB Peja, dy ndeshje pa shikues dhe 7 mijë euro gjobë (DOKUMENT)

NULL NULL
16/05/2022

Trazirat që ndodhën në palestrën “Karagaçi” në Pejë në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale midis Pejës dhe Trepçës i kushtuan shumë klubit vendës.

Federata e Basketbollit të Kosovës ka vendosur që ta dënojë Pejën me dy ndeshje pa praninë e shikuesve, si dhe me një shumë totale prej shtatë mijë eurosh gjobë për shkak të sjelljeve josportive, ofendime në baza nacionale ndaj lojtarëve të ekipit mysafir, hedhje të gjësendeve të forta, të petardëve, fishekzjarrëve, dhe hyrjen e personave jozyrtare në fushë me përpjekjeve të realizimit të sulmit fizik.

Në anën tjetër, mysafirët, Trepça, u dënuan me një mijë e 300 euro për shkak të sjelljeve jo të mira, josportive, hedhjen e gjësendeve të forta, të petardëve

 

KB Peja , Konform Nenit 48.15 te PG denohet me 500 euro.
KB Peja, Konform Nenit 49.6 Pika 1 te PG denohet 200 euro.
KB Peja , Konform Nenit 49.4 te PG denohet me 600 euro.
KB Peja ,Konform Nenit 49.9.2 te PG denohet me 700 euro.
KB Peja , Konform Nenit 49.13 te PG denohet me 3.000 euro dhe dy ndeshje pa prezencen e shikuesve.
KB Peja , Konform Nenit 49.6 Pika 3 te PG denohet me 2.000 euro.
KB Trepça , Konform nenit 49.6 te PG denohet me 200 euro.
KB Trepça, Konform Nenit 49.4 te PG denohet me 600 euro.
KB trepça, Konform Nenit 49.9.2 te PG denohet me 700 euro.
Ndeshja e katërt e playoffit do të zhvillohet të enjten në Pejë dhe sipas vendimeve nga FBK-ja “Karagaçi” do të jetë i zbrazur.