Dënohen interistët që fyen Pogban - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dënohen interistët që fyen Pogban

NULL NULL
20/05/2015
Tifozët e Inter që fyen yllin e Juventus janë dënuar me një ndeshje mosprezencë.

Fyerje raciste të bëra në adresë të yllit të Juventus, Paul Pogba, nuk kanë për të shpëtuar pa dënime në adresë të duhur.

Tifozët e gjigandit italian nuk lanë fyerje pa i bërë francezit dhe diçka e tillë nuk i shpëtoi Federatës Italiane të Futbollit, që dënoi me një ndeshje mospërcjellje.

Por, FIF, poashtu përcaktoi që në rast përsëritje të këtij veprimi ata do të dënohen me një vit mospërcjellje të ndeshjeve të skuadrës së zemrës.