Dennis Buzukja të shtunën ngjitet në ring - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dennis Buzukja të shtunën ngjitet në ring

NULL NULL
nga Jon Ajeti 24.02.2023 12:00

Luftëtari i arteve të përziera marciale (MMA) Dennis Buzukja me 25 mars do të ndeshet në kuadër “UAE Warriors” që do të zhvillohet në Abu Dhabi.  Buzukja do të përballet me Mark Gregory Valerio nga Filipinet. Fakt interesant është në natën ku do të ketë shumë meqe, Buzukja do të paraqitet me flamurin e Shqipërisë. Teksa në rast të fitores, garuesi që jeton dhe vepron në Amerikë mund ta siguroj kontratën në organizatën me të njohur të arteve të përziera marciale UFC.