Denni Xhepa shpallet kampion ballkanik në ski - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Denni Xhepa shpallet kampion ballkanik në ski

NULL NULL
nga Jon Ajeti 30.03.2023 16:45

Denni Xhepa vazhdon ta prezantoj Shqipërinë në arenën ndërkombëtare në mënyrën më të mire.

Skiatori perspektiv u shpall kampion i ballkanik për junior në garën e zhvilluar në Bansko të Bullgarisë.

Ai doli triumfues në disiplinën e sllallomit e madh duke lënë pas vetes dy garuesit vendas Kamen Zlatkovc dhe Kalin Zlatkov me kohë 1:54.55.

Të premten Denni Xhepa do të tentoj ta përserisë suksesin e tij edhe në garën e sllallomit, që do të zhvillohet këtë të premte në Bansko.