Denis Vengerskii dhe Alexey Kryvosheev, rusët e shpallur non grata (Dokument)

Denis Vengerskii dhe Alexey Kryvosheev, rusët e shpallur non grata (Dokument)

NULL NULL
2 months më parë

Me vendim të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, dy shtetas rusë janë shpallur si ta padëshirueshëm në Kosovë.

Sipas vendimit të publikuar, personat e shpallur non grata janë Denis Vengerskii dhe Alexey Kryvosheev, transmeton Klankosova.tv.

 

Kosova shpall non grata dy zyrtarë rusë