Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dendias flet me Lajçakun, bisedojnë për zhvillimet e fundit në dialog

NULL NULL
13.03.2023 14:32

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, ka thënë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në lidhje me vizitën e tij në Prishtinë.

Dendias tregoi se diskutuan për zhvillimet e fundit në dialog, njofton Klankosova.tv.

“Kam zhvilluar një bisedë telefonike sot me Miroslav Lajcak dhe e informova për vizitën time të fundit në Prishtinë. Diskutim në kohë për zhvillimet e fundit në lidhje me dialogun Beograd – Prishtinë”, ka shkruar Dendias në Twitter.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.