Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dëmtime të mëdha në bazën ajrore ruse në Krime

NULL NULL
21.09.2023 11:20
rusia

Një burim i inteligjencës ukrainase ka thënë se shërbimi i sigurisë dhe marina e Ukrainës  kanë goditur bazën ajrore Saky në Krimenë e pushtuar nga Rusia gjatë natës, duke shkaktuar “dëmtime serioze”.

Sipas këtij burimi, në këtë bazë ajrore janë shkaktuar dëmtime të mëdha, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ndryshe, kjo erdhi pasi ushtria ruse tha se kishte shkatërruar 19 dronë ukrainas mbi Krime dhe Detin e Zi, duke mos dhënë detaje mbi viktimat apo dëmet.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.