Deliu-Kodra: Padrejtësi jo vetëm ndaj Haradinajt por edhe ndaj të gjithë qytetarëve - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Deliu-Kodra: Padrejtësi jo vetëm ndaj Haradinajt por edhe ndaj të gjithë qytetarëve

NULL NULL
02/03/2017

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, në emër të grupit parlamentar të PDK-së, ka thënë se nuk e kanë pritur që të shtyhet vendimi për lirimin e ish kryeministrit Ramush Haradinaj.

Ajo në seancën e ditës së sotme ka thënë se ata janë të shqetësuar që Haradinaj nuk u lirua nga Gjykata e Colmarit në Francë, njofton Klan Kosova.

“Kërkojmë nga drejtësia franceze dhe faktori ndërkombëtar që të angazhohen për lirimin e menjëhershëm të Haradinajt”.

“PDK-ja e vlerëson se kjo është një padrejtësi e madhe që po i bëhet jo vetëm Haradinajt por të gjithë qytetarëve të Kosovës”.