Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Delegacioni nga Drake University i Iowas viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe

NULL NULL
25.04.2023 22:32
prince caffe

Fabrika e Prince Caffe në Pejë sot pati mysafirë të veçantë.

Ajo u vizitua nga një delegacion i Universitetit Drake nga shteti amerikan i Iowas, shoqëruar nga Ode Ekonomike Amerikane.

Drejtuesit dhe profesorët e këtij universiteti janë njohur nga afër me historikun e fabrikës, por edhe kompanisë Devolli Corporation në përgjithësi, ashtu si edhe për produktet e fabrikës të cilat zënë vend të rëndësishëm jo vetëm në tregun vendor, por edhe kanë pjesëmarrje të theksuar në totalin e eksporteve të vendit.

Përfaqësuesit e Universitetit Drake u mahnitën me teknologjinë dhe të arriturat e kompanisë, por edhe janë interesuar për të mësuar më shumë për nevojat e kompanisë në aspektin e fuqisë njerëzore dhe mënyrave se si ky universitet amerikan mund të ndihmojë Prince Caffe dhe Devolli Corporation në përgjithësi.

Devolli Corporation është kompani lidere në fushën e biznesit, produktet e së cilës eksportohen në tregun evropian dhe atë amerikan. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.