Delawie thotë se nuk do të ndalet së punuari, deri në ditën e fundit si ambasador në Kosovë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Delawie thotë se nuk do të ndalet së punuari, deri në ditën e fundit si ambasador në Kosovë

NULL NULL
05/09/2018

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, është fare në fund të përfundimit të mandatit.

Por pavarësisht kësaj diplomati amerikan, ka thënë se nuk do të ndalet që të punojë, deri në ditën e fundit, sidomos në fushën e sundimit të rendit dhe ligjit në Kosovë.

“Koha ime në Kosovë po shkon drejt fundit. Planifikoj që detyrën time si Ambasador i SHBA-së, ta lë në fund të shtatorit. Por nuk do të ketë fazë të pauzimit; Do të punoj për rend dhe ligj, zhvillim ekonomik dhe stabilitet rajonal deri në momentin kur do të largohem nga Prishtina”, ka thënë Delawie përmes Twitter.