Del Bosque: Spanja deshi ta natyralizojë Messin - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Del Bosque: Spanja deshi ta natyralizojë Messin

NULL NULL
10/11/2015
Trajneri ka treguar për përpjekjen që të argjentinasi të natyralizohet, gjë të e cila nuk ndodhi pasi i riu nuk kishte pasur kurrë tendencë për të përfaqësuar dikë tjetër veç vendit të tij.

Vincente Del Bosque e ka pranuar se Federata Spanjolle e Futbollit ka dashur që ta natyralizojë Lionel Messin në mënyrë që ai të bëhet pjesë e La Roja-s.

Asi i Barcelonës, Lionel Messi, është lindur dhe rritur në Rosario të Argjentinës, por është transferuar në Kataluni kur ishte vetëm 13 vjeç.

Në disa raste, FSF ka tentuar që ta natyralizojë Messin, por ai nuk ka dashur as të dëgjojë për këtë gjë.

“Ka pasur një përpjekje, por ai i qëndroi besnik vendit të tij të lindjes”.

“Ai ishte i palëkundur në këtë gjë”.

“Ky është një veprim të cilin nuk mund ta mohojmë”.