Deçani organizohet rreth protestës për Haradinajn - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Deçani organizohet rreth protestës për Haradinajn

NULL NULL
02/03/2017

Kryetari i Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj, sapo ka përfunduar një takim me zyrtar komunal dhe aktivistë, pas të cilit është vendosur që të shtunën të protestohet në Prishtine në orën 13:00 për Ramush Haradinajn, njofton Klan Kosova.

untitled

Ndërsa sot në orën 18:00 në këtë komunë do të mbahet një takim i jashtëzakonshëm edhe me organizata të  dala nga lufta, rreth organizimit  të së shtunës.

Këto zhvillime vijnë në kohën kur gjykata në Colmar të Francës shtyu vendimin për kreun e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njofton Klan Kosova.