De Guzman afër kalimit në Francë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

De Guzman afër kalimit në Francë

NULL NULL
09/08/2015

Mesfushori i Napolit Jonathan de Guzman pritet të transferohet në Francë te Olimpik Marsej. 27 vjecari holandez nënshkroi verën e kaluar me Napolin nga Villarreal dhe bëri 31 paraqitje për napolitanët, duke shënuar shtatë gola, por nuk është më i dëshirueshëm nga trajneri Maurizio Sarri.

Sipas Calciomercato.com, ekipi nga Ligue 1 dëshiron ta huazoj ish mesfushorin e Sëansea për një shumë prëj 500 mijë eurove me një opsion për ta blerë lojtarin për një shumë prëj 5 milionë eurove në fund të sezonit.

De Guzman, i cili u lind në Kanada, filloi karrierën te Feynoord duke e bërë paraqitjen e parë në moshën 17 vjeçare para se të kaloj në Spanjë në vitin 2010 tek Mallorca.