Davenport: Serbia po ec përpara në rrugën drejt BE-së - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Davenport: Serbia po ec përpara në rrugën drejt BE-së

NULL NULL
27/02/2017

Kreu i delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Michael Davenport ka thënë sot se Serbia është duke ecur përpara në rrugën drejt afrimit me BE-në dhe një gjë e tillë shihet me faktin se sot në Bruksel u hapën dy kapituj të tjerë në bisedimet e saj të anëtarësimit.

” Sot ne jemi duke shkuar përpara në rrugën për afrimin e Serbisë me BE-në”, tha Davenport në mbledhjen në të cilën u nënshkrua Memorandumi i Mirëkuptimit me 20 qeveritë lokale  në kuadër të projektit” menaxhimi i burimeve njerëzore në qeverisjen lokale “, raportojnë mediat serbe, përcjellë Klan Kosova.