14:53, 28 Tetor 2019

Dardan Berisha ka vazhduar me shkëlqimin e tij.

Basketbollisti më i mirë kosovar është shpallur basketbollisti i javës në FIBA Euro Cup.

Berisha ka qenë lojtari më i votuar pas paraqitjes fantastike në fitoren e Prishtinës ndaj Apoel Nocosias.

32 pikë, 8 asistime si dhe dy topa të vjedhur, ishin statistikat e kapitenit të Kosovës në xhiron e parë të kësaj gare.

Konkurs Pune

Lexo më shumë