Dalin fotografitë prej takimit Kurti – Vuçiq, të pranishëm edhe Bislimi e Petkoviq - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dalin fotografitë prej takimit Kurti – Vuçiq, të pranishëm edhe Bislimi e Petkoviq

NULL NULL
02.05.2023 18:42
Kurti dhe Vuciqi ne Bruksel

Tashmë kanë dalë edhe fotografitë nga takimi i nivelit të lartë në Bruksel mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti, e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Në këtë takim, përveç ndërmjetësve Lajçak e Borrell, janë edhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi e drejtori i Zyrës Serbe për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq.

Temë e këtij takimi do të jetë draft-statuti i Asociacionit dhe çështja e të zhdukurve me dhunë gjatë luftës në Kosovë

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.