Daçiq: Po shihet me kë kemi punë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Daçiq: Po shihet me kë kemi punë

NULL NULL
07/09/2018
 Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq  thotë se pas siç i quan ai kërcënimeve që erdhën nga Prishtina këto ditë, tani komuniteti ndërkombëtar mund të sheh se me  “çfarë mendjesh duhet të merret Serbia, dhe me çfarë me propozime, deklarata, kërcënime të shtrembëruara”.

“Deklaratat janë të bazuara në tregime fiktive që duhet t’i japin leje dikujt, edhe pse kjo nuk parashikohet as në marrëveshjen e Brukselit, dhe ky është një njeri që flet për një paqe stabiliteti dhe besimi”, tha ai.