Daçiq: Pezullimi i marrëveshjes së Asociacionit, goditje për dialogun - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Daçiq: Pezullimi i marrëveshjes së Asociacionit, goditje për dialogun

NULL NULL
11/11/2015

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për pezullimin e marrëveshjes  për formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë  serbe është një goditje për dialogun në Bruksel dhe një kërcënim për stabilitetin rajonal.

Sipas tij, Prishtina po tallet me  komunitetin ndërkombëtar dhe Bashkimin Evropian, sepse siç tha ai  në përgjithësi nuk ekziston mundësia që të pezullohet një marrëveshje e  Brukselit, raporton Tanjug, përcjellë Klan Kosova.