Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Daçiq në Bruksel për të diskutuar për dialogun me ministrat e jashtëm të BE-së

NULL NULL
22.05.2023 10:42
Ivica Daciq

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka shkuar në Bruksel për të marrë pjesë në takimin me ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian ku do të diskutohet për dialogun Kosovë-Serbi.

Në njoftimin e ministrisë së Jashtme serbe thuhet se Daçiq do të takohet edhe me kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian, David McAllister, dhe me komisionerin për politikë të jashtme dhe zgjerim, Oliver Varheji.

Në Bruksel, sot pos dialogut, do të diskutohet edhe për agresionin rus dhe ndikimin e tij në Ballkanin Perëndimor, si dhe për situatën në Bosnje Hercegovinë./Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.