Daçiq: Këshilli i Sigurimit diskuton për Kosovën më 24 prill - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Daçiq: Këshilli i Sigurimit diskuton për Kosovën më 24 prill

NULL NULL
21/04/2020

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka njoftuar se Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të shqyrtojë raportin e UNMIK-ut mbi Kosovën më 24 Prill, përmes video-konferencës.

Kryediplomati serb tha se tashmë kishte kushte të dakorduara, në prill dhe tetor, që Kosova të jetë në agjendën e Këshillit të Sigurimit të KB.

Sipas tij, Republika Dominikane, e cila mban presidencën ka planifikuar një seancë për 24 prill.

“Tani nuk ka seanca dhe do të bëhet me video-konferencë. Mund të marrin pjesë 18 persona, përfshirë shefin e UNMIK-ut , Zahir Tanin, unë dhe dikush nga Kosova” tha Daçiq për TV Happy, përcjell Radio Kontakt Plus, transmeton Klan Kosova.

 

.