17:17, 28 Shtator 2018

Fenerbahçe dhe Maccabi e kanë luajtur njërën ndër ndeshjet më të çuditshme basketbollistike të viteve të fundit.

Në turneun Pavlos Giannakopoulos u takuan dy ekipet më të fuqishme turke dhe izraelite, mirëpo të dyja dolën në terren me fanella të verdha, njofton Klan Kosova.

Për shikuesit ishte pothuajse e pamundur që t’i dallonin ekipet, ashtu siç ishte edhe për vet lojtarët.

Fenerbahçe fitoi pas vazhdimeve me rezultat 94:92.