Covid-19 paqëson Kosovën dhe Serbinë (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Covid-19 paqëson Kosovën dhe Serbinë (VIDEO)

NULL NULL
15/04/2020

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë goditur rëndë nga koronavirusi. Mirëpo, kjo nuk do të thotë se vëmendja e zyrtarëve të këtij shteti është larguar nga Kosova.

Emisari për Ballkanin Matthew Palmer është duke përcjellë sjelljet e Kosovës e Serbisë ndaj njëra-tjetrës. Atij i bëri përshtypje bashkëpunimi i mirë në mes dy vendeve në luftë kundër pandemisë.

Kronikë e zgjeruar nga Besnik Tahiri.