9:21, 21 Maj 2020

Pakistani ka raportuar 40 vdekje të reja në 24 orët e fundit, duke çuar numrin e vdekjeve nga Covid-19 në më shumë se 1000.

Vendi ka konfirmuar më shumë se 47,000 raste deri më tani.

Pakistani gjithashtu ka filluar të lehtësojë kufizimet e bllokadës dhe të rihap bizneset.

Gjykata Supreme të hënën urdhëroi që të gjitha qendrat tregtare dhe tregjet të qëndrojnë të hapura edhe gjatë fundjavave, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë