11:09, 10 Prill 2020

Kina raportoi 42 raste të reja të infektuarve me koronavirus, dhe një vdekje në epiqendrën e virusit, Wuhan.

Nga numri i përgjithshëm i infeksioneve të regjistruara rishtazi, 38 janë si rezultat i të ardhurve nga jashtë.

1,169 persona të tjerë, të cilët dyshohen se janë infektuar ose testuar pozitiv, por nuk vuajnë nga sëmundja, monitorohen dhe izolohen, raportojnë mediat e huaja, transmeton Klan Kosova.

Kina deri më tani ka regjistruar 81.907 të infektuar, nga të cilët 3,336 kanë vdekur si rezultat i Covid-19.

Konkurs Pune

Lexo më shumë