Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Conte u shkarkua, por çka thonë statistikat?

NULL NULL
nga Naim Selmani 27.03.2023 14:30

Skuadra e Tottenham-it është pa trajner pas vendimit për ta shkarkuar italianin Antonio Conte nga detyra e shefit të shtabit teknik.

53 vjeçari e mori drejtimin e ekipit nga Londra në vitin 2021 për të qëndruar dy vjet transmeton klankosova.tv.

Ndonëse klubi ishte i pa kënaqur me rezultatet, statistikat e vendosin lartë trajnerin italian.

Me Conten në krye Tottenham ka marr 1.88 pikë për ndeshje duke qenë trajneri i dytë më i suksesshëm i këtij klubi.

Më mirë se ai qëndron vetëm Maurizio Pocchettino që sa ishte pjesë e Tottenhamit siguronte 1.89 pikë për ndeshje.

Ndryshe Conte e drejtoi Tottenhamin në 56 ndeshje duke siguruar 32 fitore, 9 barazime dhe 15 disfata.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.