Comodita “pushton” Amerikën, në top 5 produktet më të shitura në Amazon e Walmart (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Comodita “pushton” Amerikën, në top 5 produktet më të shitura në Amazon e Walmart (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Sinani 20.04.2023 20:21
comodta home shba

Dyshekë tjerë të kompanisë Comodita Home u nisën prej Gjakovës, të enjten, për të mbërritur së shpejti në shtretërit e amerikanëve.

Një kontingjent me plotë kontejnerë të mbushur me këto prodhime për pak ditë arrijnë në Shtetet e Bashkuara.

Produktet e këtilla kosovare që u eksportuan më herët në Amerikë, u renditën në top 5 produktet më të shitura në kategorinë e tyre.

Përveç brendeve të njohura ndërkombëtare me të cilat kooperon qe disa kohë, kompania lidere në prodhimin e dyshekëve po synon edhe të tjera bashkëpunime.

“Comodita vazhdon edhe më tej të zgjerojë rrjetin e bashkëpunimeve që tashme janë lidere në këtë industri të shitjes, duke përforcuar shtrirjen tonë me partnere si: Amazon, Walmart, Wayfair, Overstock, Home Depot e së shpejti edhe në Target”, tha Granita Bunari, drejtoreshë operative në Comodita Home.

Pozicionimin e dyshekëve kosovarë në kategorinë “bestseller”, e mundësuan 3 lloje të produkteve, thonë në Comodita Home.

Por, me siguri të plotë, për renditjen në TOP 5-she të produkteve më të shitura në Amerikës, sipas zyrtarëve të fabrikës, kontributin kryesor e dha cilësia e produkteve.

“Kualiteti mbështetet nga një numër i madh certifikimesh për cilësinë e produkteve duke na garantuar një prezencë në tregun evropian dhe atë të SHBA-së si Certipur, OEKO-TEX, BSCI, SMETA, dhe Iso standardet…”, tha ndër të tjera Bunari.

Comodita është prodhuesi më i madh i dyshekëve dhe shpuzës në Evropë. Po ashtu, kjo kompani kosovare është edhe eksportuesi më i madh në vend.

Gjatë vitit, Comodita eksporton 2 milionë dyshekë. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS