Colleen Hyland e pakënaqur me përfaqësimin e gruas në politikë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Colleen Hyland e pakënaqur me përfaqësimin e gruas në politikë

NULL NULL
19/03/2018

Zëvendësambasadorja e SHBA-së në Kosovës, Colleen Hyland është shprehur e pakënaqur me përfaqësimin e grave në politikë.

Në ditën kur dhe u hap Java e Gruas në Kosovë, Zëvendësambasadorja Hyland ka theksuar se Qeveria e Kosovës posedon vetëm dy ministre në kabinetin e saj, njofton Klan Kosova.

Ajo më tej ka potencoi se përveç problemit të mospërfaqësimit të grave në Qeverisje, çështje e ngjashme qëndron edhe tek komunat e Kosovës pasi asnjë grup parlamentar nuk ka shefe ndonjë grua.