0:00, 21 Shtator 2019

Analisti Adrian Çollaku, e ka quajtur si formacionin më të fortë të LDK-së, praninë e tre kandidatëve për deputetë Avdullah Hoti, Lumir Abdixhiku dhe Kujtim Shala në Zonën Zgjedhore.

Sipas tij megjithatë ata nuk patën përgjigje konkrete për disa tema, njofton Klan Kosova.

“S’patën përgjigje për dialogun. Ishin konkret tek çështja e ekonomisë – thanë se do të jenë 12 ministri”.

“Sikurse prej shumë partive edhe LDK po sheh rrezik që nëse thotë “e heqim”  mund t’i kushtojë në votë. Kanë qenë të paqartë deri tash përvec koalicioni AAK-PSD”, ka thënë Çollaku.

Konkurs Pune

Lexo më shumë