Colemman:Bale në asnjë ngut që të largohet nga Reali - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Colemman:Bale në asnjë ngut që të largohet nga Reali

NULL NULL
10/08/2015

Bosi i Uellsit Chris Coleman, ka insistuar që trageti i Manchester United Gareth Bale nuk është në asnjë ngut për lënë Real Madridin.

United janë në gjueti për një nënshkrim të një asi të madh pas largimit të Di Maria’s në PSG javën e kaluar dhe Bale vazhdon të jetë i lidhur me një lëvizje në Old Trafford, pavarësisht që e ka shprehur qëndrimin e tij që do mbetet në kryeqytetin spanjoll.

26 vjeçari u kritikua nga përkrahësit e Realit gjatë sezonit 2014-15, trajneri i kombëtares së Uellsit ka pohuar se dëshira e anësorit është ta tregoj vetën në Santiago Bernabeu.

“Bale nuk është në ngut për ta lënë Real Madridin “Coleman tha për Sky Sport të dielën.”Manchester United janë ata që janë, por pse ai do të dëshironte ta lërë Madridin?

“E di që ai ka shumë kritika dhe është konsideruar si djali presidentit për shkak të shumës së lartë të transferimit”.