Coca-Cola dhe McDonald's kërkojnë largimin e Blatter - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Coca-Cola dhe McDonald’s kërkojnë largimin e Blatter

NULL NULL
02/10/2015

Dy sponsorët që e kanë përkrahur FIFA-n më së gjati, kanë kërkuar që Presidenti i FIFA-së, Sepp Blatter të tërhiqet nga kjo pozitë.

Edhe autoritete zvicerane së fundmi kanë nisur hetimet ndaj të parit të organizatës më të madhe të futbollit në botë.

“Çdo ditë që kalon, reputacioni i FIFA-së po shkatërrohet, pasi Blatter është aty” shkruan në një qëndrim të kompanisë Coca-Cola.

Sipas tyre një largim i tij nga kjo pozitë, do të hapte rrugën që reformat në FIFA të fillojnë menjëherë.

“Në javët e fundit të gjitha ato që fliten për FIFA-n kanë filluar që të ulin besimin  dhe reputacionin” shkruan në një qëndrim të McDonald’s.

Kandidatët më të përfolur për të marrë drejtimin e FIFA-së janë Michel Platini dhe Ali bin Hussein, transmeton Klan Kosova.