Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Çmimi i radhës për Gashin

NULL NULL
21.04.2015 16:00

Shkelzen Gashi është shpallur “Futbollisti i muajt mars” në sondazhin e zhvilluar nga online-gazeta zvicerane “Blick”.

Ky është një tjetër çmim për reprezentuesin e kombëtares shqiptare që në kampionatin zviceran mbron ngjyrat e Baselit. Përndryshe Gashi në sondazhin e realizuar la shumë mbrapa konkurrentët tjerë.

Supersulmuesi mori 23.412 vota nga 49.191 në total, ndërsa i dyti është rënditur lojtari i Young Boys, Guillaume Hoarau, me 12 438 vota.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.