Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Çmimi i naftës bie mbi 2 përqind

NULL NULL
31.05.2023 15:34
Nafta

Çmimi i naftës ka rënë këtë të mërkurë, derisa dollari amerikan ka regjistruar një ngritje.

Nafta e papërpunuar Brent ka regjistruar një rënie prej 1.69 dollarë, apo 2.3 përqind, ku cmimi për barrel ka rënë në 71.85 dollarë. Në West Texas një barrel është shituar për 67.55 dollarë me rënie 2.75 përqind, raporton CNBC, përcjell KlanKosova.tv.

Derisa të martën rënia sipas të dyja pikave rënia ka qenë mbi 4 përqind.

Aktiviteti prodhues i Kinës është tkurrur më shpejt sesa që ka qenë e pritur në muajin maj, duke e dobësuar kërkesën.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.