Clewlow: Nëse ka ndonjë përshkallëzim të situatës në Kosovë, përfshihet edhe KFOR-i (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Clewlow: Nëse ka ndonjë përshkallëzim të situatës në Kosovë, përfshihet edhe KFOR-i (VIDEO)

NULL NULL
12/08/2022

Ish-oficeri britanik në Kosovë Ade Clewlow ka thënë se në rast se ndodh ndonjë sulm ushtarak brenda territorit të Kosovës, atëherë është Policia e Kosovës në linjën e parë të mbrojtjes.

Në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ai ka shtuar se në rast të ndonjë përshkallëzimi, atëherë përfshihet edhe KFOR-i.

“Roli i NATO-së në Kosovë është i ditur prej të gjithë të përfshirëve dhe linja e parë e mbrojtjes i takon Policisë së Kosovës, por nëse ka ndonjë eskalim, atëherë përfshihet edhe KFOR-i”.

klankosova.tv