Çka tha Haradinaj pas shtyrjes së vendimit nga gjykata franceze? (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Çka tha Haradinaj pas shtyrjes së vendimit nga gjykata franceze? (VIDEO)

NULL NULL
02/03/2017

Seanca ndaj Ramush Haradinajt është shtyrë për 6 prill.

Pas vendimit të shtyerjes së seancës Ramush Haradinaj ka folur para gjykatës në Colmar.

Haradinaj ka thënë se është vendim turpërues dhe se ai është një peng politik.

“Të gjithë ata që janë pjesë e këtij vendimi ju them se duhet të ju vije turp. Unë do të vazhdoj të qëndroj përsëri në Francë” ka thënë Haradinaj.