Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Çka mund të ndodh nëse e ndani shtratin me qenin tuaj?

NULL NULL
26.05.2023 22:50
qeni

Ekspertët shëndetësorë kanë bërë të ditur se se fjetja me qenin tuaj rrit mundësinë e transferimit të mikrobeve.

Alejandra Perotti, profesoreshë në shkollën e shkencave biologjike në Universitetin e Reading, tha se marimangat mikroskopike parazitare që jetojnë brenda folikulave të qimeve të t qenve mund të jenë të dëmshme për personin i cili ndanë shtratin me ta, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

“Nëse një pronar qeni ka një sistem të dobët imunitar, qoftë edhe përkohësisht, atëherë ai nuk duhet të ndajë shtratin e tij me qenin”, është shprehur ajo.

Paralajmërimi tjetër është që qimet e lëshura në shtrat nga qeni, mund të shkaktojnë edhe acarime të ndryshme në organizëm.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.