Çka do të thotë nëse i keni dhëmbët e parë të larguar nga njëri-tjetri? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Çka do të thotë nëse i keni dhëmbët e parë të larguar nga njëri-tjetri?

NULL NULL
27.04.2023 21:12
Dhembet

Largimi i dhëmbëve të parë nga njëri-tjetri mund të ndodh si rezultat i asaj që quhet traumë në gojë, gjë që sipas ekspertëve shëndetësorë, mund të jetë shenjë e kancerit të gojës.

Megjithatë, edhe kur keni dhëmbë të larguar mes vete pa ndonjë shkak të dukshëm, kjo mund të jetë një shenjë e kancerit të gojës, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Rritja mund të shfaqet në sipërfaqen e gjuhës, në brendësi të faqeve, në pjesën e epërme të gojës, në buzë ose në mishrat e dhëmbëve.

Simptoma të tjera të kësaj gjendje përfshijnë njolla të bardha ose të kuqe në mukozën e gojës ose gjuhës dhe ndryshime në të folur.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.