City thotë se autobusi i Liverpoolit u sulmua pas lojës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

City thotë se autobusi i Liverpoolit u sulmua pas lojës

NULL NULL
02.04.2023 12:01

Manchester City i ka dënuar fuqishëm veprimet e atyre që janë përgjegjës për sulmin e autobusit të Liverpoolit gjatë largimit nga stadiumi “Etihad” të shtunën.

Klubi anglez tha se një gjë u hodh drejt trajnerit të Liverpoolit, Jurgen Klopp, në një zonë banimi pas fitores 4-1 të Cityt në Premier League, transmeton Klankosova.tv.

Policia e Manchesterit ka nisur një hetim pas raportimeve për dëme kriminale.

“Incidentet e këtij lloji janë krejtësisht të papranueshme”, tha City.

Kampionët e Premier League shtuan në një deklaratë: “Ne dënojmë fuqishëm veprimet e individit/ve përgjegjës”.

“Ne do të mbështesim plotësisht hetimin e Policisë së Mançesterit për këtë incident në çdo mënyrë që mundemi”.

Policia tha se incidenti ndodhi rreth orës 15:40 në Ashton Neë Road afër kryqëzimit të rrugës Roësley – rruga pas Etihad.

Ata thanë se nuk kishte të lënduar dhe trajneri vazhdoi me rrugëtimin e tij.

“Një hetim është nisur tani nga Policia e Mançesterit të Madh për të identifikuar dhe gjetur autorët”, tha GMP në një deklaratë.