Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

City rikthehet te fitorja, mposht Lutonin

NULL NULL
10.12.2023 16:58
Bernardo Silva of Manchester City celebrates his equalising goal in the Premier League match between Luton Town and Manchester City at Kenilworth Road, England. Sunday 10th December 2023. (Photo by Lexi Ilsley/Manchester City FC)

Manchester City ka marrë tri pikë të vlefshme në udhëtim te Luton Town, duke e mposhtur me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së 16-të në Premier League.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me anë të Elijah Adebayos, në minutën e 45’.

Në pjesën e dytë, City kthehet në lojë duke e barazuar fillimisht rezultatin në minutën e 62’, me anë të Bernardo Silvas.

Vetëm tre minuta më vonë, Jack Grealish shënoi golin e fitores për Qytetarët.

City pas fitores mbetet në vendin e katërt me 33 pikë, pas 16 ndeshjeve, teksa Lutoni renditet në pozitën e 18-të me nëntë sosh. /Klankosova.tv

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.