Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

City mposhtet nga Aston Villa

NULL NULL
06.12.2023 23:44
Aston Villa Leon Bailey

Manchester City e ka regjistruar sonte humbjen e tretë në Premier League.

“Citizens” u mposht në “Villa Park” nga nikoqiri, Aston Villa me rezultat minimal 0:1.

Golin e vetëm e realizoi Leon Bailey, në minutin e 74-të.

Aktualisht renditje më të mirë në Premier League, ka skuadra e Unay Emeryt, në vendin e tretë me 32 pikë, derisa ajo e Pep Guardiolas, në vendin e katër me dy pikë më pak.

Njëherit, Aston Villa ka arritur ta mposht Manchester Cityn, pas një dekade.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.