Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

City – Inter, sot luhet finalja e madhe e Champions League

NULL NULL
10.06.2023 00:35
Champions League
Foto arkiv, trofeu i Champions League

Sot luhet finalja e Champions League në mes Mancheter Cityt dhe Interit.

Finalja do të luhet në Stamboll të Turqisë, ku City kërkon ta shkruaj historinë për ta fituar trofeun më të rëndësishë në Evropë për herë të parë.

Ndërsa, Interi kërkon që dështimin në Serie A ta mbulojë me trofeun e katërt në histori të klubit.

Ndeshja do të nisë nga ora 21:00 në stadiumin Ataturk, teksa favorit në këtë takim konsiderohet Manchester City, i cili në gjysmëfinale eliminoi Real Madridin, klubin më të trofeshëm në këtë kompeticion, ndërsa Interi eliminoi Milanin.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.