Çitaku pas rrahjes së djalit të Rashiqit: Krimi i tij i vetëm është se është djalë i një politikani që nuk kontrollohet nga Beogradi

Çitaku pas rrahjes së djalit të Rashiqit: Krimi i tij i vetëm është se është djalë i një politikani që nuk kontrollohet nga Beogradi

NULL NULL
2 weeks më parë

Ambasadorja në detyrë e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Vlora Çitaku, pas rrahjes së djalit të politikanit serb Nenad Rashiq.

Çitaku tha se krimi i vetëm i tij është se është i biri i një politikani që nuk kontrollohet nga Beogradi.

Ajo bëri thirrje që dhuna dhe kërcënimet duhet të ndalen.

“Një djalë 18-vjeçar u rrah nga një bandë e serbëve në Graçanicë sot. Krimi i tij i vetëm është të qenit i biri i Nenad Rashiq – një politikan progresiv i pavarur në Kosovë, të cilin nuk mund ta kontrollojë Beogradi. Tetë njerëz janë arrestuar, deri më tani. Kërcënimet dhe dhuna duhet të ndalen”.