Çitaku: Kurti po flet për rritje ekonomike sikur të mos jetonte në Kosovë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Çitaku: Kurti po flet për rritje ekonomike sikur të mos jetonte në Kosovë

NULL NULL
30.03.2023 23:00
Vlora Çitaku, PDK

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës Vlora Çitaku, ka thënë se kryeministri i Kosovës Albin Kurti, po flet për rritje ekonomike sikur të mos jetonte në Kosovë.

Çitaku pyeti se “a ka jetuar një familje më mirë para tre vitesh apo sot?”.

“Me pagën që e merr një mësues, polic, mjek, zjarrëfikës, a arrijnë të mbulojë shpenzimet bazike? “, pyeti e dyta e PDK-së.

Ajo theksoi se vetëm çmimi i energjisë është rritur sërish për 15 për qind.

“Dobët. Shumë dobët”, theksoi Çitaku.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.