Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Cillian Murphy – aktori më i mirë në “Bafta Awards 2024”

NULL NULL
18.02.2024 21:50
Cillian Murphy
Foto: Getty Images

Cillian Murphy është zgjedhur aktori më i mirë në festivalin “Bafta Awards 2024”.

Ai këtë çmim e mori me rolin e tij në filmin “Oppenheimer”.

Murphy në fjalimin e tij derisa e ka pranuar çmimin e ka falënderuar regjisorin Christopher Nolan dhe producenten Emma Thomas.

“Faleminderit që patë diçka tek unë që nuk e pashë tek vetja”, tha Murphy.

Për aktorin më të mirë në garë ishin:

Bradley Cooper – Maestro;

Colman Domingo – Rustin;

Paul Giamatti – The Holdovers;

Barry Keoghan – Saltburn;

Cillian Murphy – Oppenheimer;

Teo Yoo – Past Lives, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme