Cili grup gjaku është objektivi më i zakonshëm i mushkonjave? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Cili grup gjaku është objektivi më i zakonshëm i mushkonjave?

NULL NULL
24.05.2023 21:32
mushkonja

A e keni vënë re ndonjëherë se mushkonjat pickojnë disa njerëz më shumë se të tjerët? Në një masë të caktuar varet edhe nga grupi i gjakut.

Çdo grup gjaku ka karakteristika të caktuara. Ndonjëherë rrit rrezikun për të marrë një sëmundje të caktuar dhe ka teori që grupi i gjakut përcakton edhe tiparet tona të karakterit.

Lloji i gjakut madje mund të përcaktojë se sa intensivisht do të na kafshojnë mushkonjat.

Cilin grup gjaku “pëlqejnë më shumë” mushkonjat?

Deri më tani janë kryer disa hulumtime që kanë treguar se bëhet fjalë për grup gjaku zero. Por ekspertët vlerësojnë se shpeshtësia e pickimit të mushkonjave varet nga shumë faktorë.

Çfarë tjetër i tërheq mushkonjat?

Mushkonjat gjithashtu mund të tërhiqen nga faktorë të tjerë:

Era: Mushkonjat mund të tërhiqen nga era e trupit tuaj;

Ngjyra: Disa ngjyra që vishni mund të jenë tërheqëse për mushkonjat. Hulumtimet aktuale tregojnë se ata më së shumti tërhiqen nga ngjyrat e zeza ose të errëta;

Konsumimi i alkoolit: Njerëzit që kanë konsumuar pije alkoolike mund të jenë më tërheqës për mushkonjat;

Shtatzënia: Gratë shtatzëna janë treguar gjithashtu të jenë veçanërisht tërheqëse për mushkonjat.

Mushkonjat mund të transmetojnë sëmundje të rënda, ndaj është e rëndësishme të mbroheni prej tyre, pavarësisht grupit të gjakut dhe faktorëve të tjerë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.