Cila pikë e planit franko-gjerman për Kosovën i duket më e vështirë Vuçiqit? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Cila pikë e planit franko-gjerman për Kosovën i duket më e vështirë Vuçiqit?

NULL NULL
02.02.2023 13:20

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, duke folur në seancën e Kuvendit të Serbisë tha se pjesa më e vështirë e planit franko-gjerman është pika 4, ku thuhet se “Serbia nuk do ta kundërshtojë anëtarësimin e Kosovës në asnjë organizatë ndërkombëtare”.

Ai gjithashtu prezantoi një plan prej dhjetë pikash për politikën e Serbisë në periudhën e ardhshme.Ai gjithashtu prezantoi një plan prej dhjetë pikash për politikën e Serbisë në periudhën e ardhshme.

“Sot do të flas dhe do të vë në dukje të gjitha pikat më të këqija të të ashtuquajturës nismë franko-gjermane dhe nuk do të fsheh asgjë. Pra, nuk do t’ju tregoj për disa nga gjërat më të bukura të planit, do të flas për më e vështira dhe më e keqja për Serbinë, sepse unë dua të jem i përgjegjshëm dhe i drejtë ndaj qytetarëve të Serbisë, në mënyrë që populli i Serbisë ta dijë se as presidenti, as qeveria dhe as parlamenti i tyre nuk kanë asgjë për të fshehur “, tha Vuçiq.

“Do të ketë kohë për konkluzione dhe vendime për këto dhe shumë çështje të tjera, por është e rëndësishme që njerëzit ta dinë se me çfarë po përballemi”, shtoi ai, transmeton Klankosova.tv