Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Çifti që rimodelonte banjën, gjen letra dashurie brenda murit

NULL NULL
13.02.2024 10:19
Letra dashurie të vjetra disa dekadëshe, gjenden në murin e një banje në ShBA
Letra dashurie të vjetra disa dekadëshe, gjenden në murin e një banje në ShBA

Një çift nga Minneapolis i ShBA-së, duke rimodeluar banjën e tyre, bëri një zbulim befasues pas një muri – letra dashurie që mund të jenë gati një shekull të vjetra.

Matt dhe Carrie Tessmer thanë se gjetën thesare të shumta brenda murit pas tualetit, duke përfshirë kontejnerë për ilaçe, glicerinë, ujë trëndafili, brisk rroje dhe disa tualete të prodhuara nga markat e vjetra.

Çifti u shpreh se zbulimi më emocionues ishte një palë letra dashurie që dukej se ishin shkruar nga i njëjti adoleshent për dy vajza të ndryshme.

Letrat, të nënshkruara “John B.”, e njohur gjithashtu si “Lolly”, u drejtoheshin “Hazel” dhe “Pauline”.

Të dyja letrat paraqisnin John B. duke deklaruar dashurinë dhe përkushtimin e tij dhe duke i kërkuar secilës vajzë me radhë që të ndiqte një kërcim me të.

“Pasi lexuam disa prej tyre, kuptuam se në të vërtetë ka më shumë gjasa të ishte një fëmijë i moshës 13-18 vjeç” tha Carrie Tessmer për WCCO-TV. Ata po flisnin për drekën e parë, ‘Kam sallë studimi këtë periudhë’.

Çifti shtoi se ende nuk e kanë identifikuar John B., por kanë identifikuar disa të dyshuar.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.